Dupa fiecare machiaj de la curs, studentele asista la o sedinta foto cu fotograf profesionist si lumini de studio.

Inca din perioada cursului, la Scoala de make-up Ramona Chirita studentele se obisnuiesc cu atmosfera de backstage si invata cum sa colaboreze la o sedinta foto cu ceilalti membri ai echipei: hairsylist, stilist, fotograf si model.

Academia mireselor este un eveniment organizat de Scoala de make-up Ramona Chirita pentru absolventele scolii. La fiecare editie, 25 de viitoare mirese beneficiaza gratuit de sedinte foto, iar machiajul este asigurat de studentele de la Scoala de make-up Ramona Chirita.

Prima editie a avut loc pe 17 mai 2014 la Brasov, iar cea de-a doua pe 28 iunie 2014 la JW Marriott Bucharest Grand Hotel. Ramona Chirita a sustinut o demonstratie de machiaj, iar model a fost Miss Romania en titre, Alexandra Badea.

Partenerii evenimentului au fost revista Ghidul miresei si Divine Atelier, care a pus la dispozitie o rochie de mireasa din colectia 2015 pentru sedinta foto.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>